пʼятниця, 31 березня 2017 р.



Про силу слів. Історія Томаса Едісона

      Одного разу юний Томас Едісон повернувся додому зі школи і передав мамі лист від вчителя. Мама зачитала синові листа вголос, зі сльозами на очах: «Ваш син – геній. Ця школа занадто мала, і тут немає вчителів, здатних його чомусь навчити. Будь ласка, вчіть його самі».

       Через багато років після смерті матері (Едісон на той час уже був одним з найбільших винахідників століття) він переглядав старі сімейні архіви і побачив цей лист. Він відкрив його і прочитав: «Ваш син – розумово відсталий. Ми не можемо більше вчити його в школі разом з усіма. Тому рекомендуємо вам вчити його самостійно вдома».

      Едісон проридав кілька годин. Потім записав до свого щоденника: «Томас Алва Едісон був розумово відсталою дитиною. Завдяки своїй героїчної матері він став одним з найбільших геніїв свого століття».

     Томас Едісон удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратуру, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання, винайшов фонограф. Саме він запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «алло».

пʼятниця, 17 березня 2017 р.

Шановні відвідувачі блогу!


Графічні диктанти для дошкільнят дуже допомагають батькам і педагогам планомірно підготувати дитину до школи і уникнути таких типових труднощів у навчанні, як нерозвиненість орфографічної пильності, непосидючість і неуважність. Регулярні заняття з графічними диктантами розвивають у дитини довільну увагу, просторову уяву, дрібну моторику пальців рук, координацію рухів, посидючість.
На сторінці "Методичний порадник" я розмістила інформацію про те, як працювати з графічними диктантами та їх зразки.

понеділок, 13 березня 2017 р.

Діти і комп'ютер: "піраміда цифрової поведінки"
Чи потребує «покоління міленіалів» нових підходів у навчанні? Британський професор Стів Віллер запропонував схему, яка ілюструє, що онлайн-поведінка включає ті ж види діяльності, що й традиційне навчання.
 Переглянути статтю можна за посиланням: