Методичний порадник

 6 порад про те, як організовувати свій час та підвищити власну продуктивність

 

Розкажи дитині про Україну: 12 патріотичних мультиків 


Телеканал ПлюсПлюс підготував для дітей серію цікавих мультфільмів про Україну «Це – наше і це – твоє», які можуть допомогти батькам розповісти дітлахам про винаходи українців а також можуть бути  залучені педагогами до проведення занять.
Ознайомитись з мультфільмами можна ТУТ.

Сайт Катерини Крутій - сайт для всіх, хто цікавиться проблематикою Дитинства, для теоретиків і практиків дошкільної освіти та студентів



Розвиваючі та пізнавальні мультфільми
 українською мовою
  


Тернопільський благодійний фонд «MagneticOne.org»  в рамках проекту «Освіта дитини XXI століття» створив велику базу мультфільмів українською мовою. 


Мета проекту: Зробити найкращі українські казки доступними для дітей та їх батьків. Для цього створити єдину базу (ресурс), яка міститиме україномовні повчальні казки, мультфільми, що ґрунтуються на народних переказах та байках. На ресурсі можна знайти не лише традиційні українські, а й перекладені іноземні анімаційні відео, аудіо книги.





«Сходинками до професіоналізму» наших педагогів можна назвати Секцію розвивальногонавчання КВЗН "Харківська академія неперервної освіти"





На сайті міститься найбільш актуальна інформація про діяльність Бібліотеки. Також Ви зможете здійснити пошук необхідної книжки у електронному каталозі. У Вас з’явиться можливість довідатися про цікаві книжкові новинкисучасні журнали, поставити питання до бібліотекаря, бібліографа та методиста. Розділ «Поради» рекомендує online спілкування з психологом бібліотеки та дозволяє одержати відповідь на будь-яке хвилююче запитання. Розв’язання юридичних питання допоможе знайти спеціаліст Харківського міського управління юстиції, який консультує online у розділі «Правова енциклопедія».  
Матеріали сайту адресовано дітям, їхнім батькам та педагогам.





Брошура містить рекомендації щодо організації харчування дітей в різних вікових групах дошкільного навчального закладу, а також методичні поради щодо формування  окремих  груп  культурно-гігієнічних навичок у  дітей дошкільного віку.
Основною метою посібника є надання методичної допомоги вихователям щодо організації процесу харчування  дітей.

Книга адресована фахівцям дошкільної освіти.




Графічні диктанти 
для  майбутніх першокласників




Графічні диктанти для дошкільнят дуже допомагають батькам і педагогам планомірно підготувати дитину до школи і уникнути таких типових труднощів у навчанні, як нерозвиненість орфографічної пильності, непосидючість і неуважність. Регулярні заняття з графічними диктантами розвивають у дитини довільну увагу, просторову уяву, дрібну моторику пальців рук, координацію рухів, посидючість.
Малювання по клітинках – дуже захоплююче і корисне заняття для дітей. Графічні диктанти можуть з успіхом застосовуватися для дітей від 5 до 10 років.
Графічні диктанти розширюють кругозір, збільшують словниковий запас, навчають орієнтуватися в зошиті, знайомлять з різними способами зображення предметів.
Як працювати з графічними диктантами:
Графічний диктант можна виконувати у двох варіантах:
 1. Дитині пропонують зразок геометричного малюнка і просять повторити точно такий же малюнок в зошиті в клітинку.
 2. Дорослий диктує послідовність дій із зазначенням числа клітинок і їх напрямів (вліво, вправо, вгору, вниз), дитина виконує роботу на слух, а потім порівнює методом накладання своє зображення орнаменту або фігури зі зразком в посібнику.
Підбирайте завдання за принципом «від простого до складного». Починайте з простих диктантів і поступово переходьте до більш складних.
Для занять необхідний зошит у клітинку, простий олівець і гумка, щоб дитина могла завжди виправити неправильну лінію. Для дітей 5 – 6-ти років краще використовувати зошит у велику клітинку (0,8 мм), щоб не перенапружувати зір.
Приклад диктування графічного диктанту: 1 клітинка вправо, 3 клітинки вгору, 2 клітинки вліво, 4 клітинки вниз, 1 клітинка вправо.
Під час занять дуже важливий настрій дитини і доброзичливе ставлення дорослого. Пам’ятайте, що заняття для дитини – не іспит, а гра. Допомагайте малюкові, стежте за тим, щоб він не помилявся. Результат роботи завжди повинен задовольняти дитину, щоб ій знову і знову хотілося малювати по клітинках.



Немає коментарів:

Дописати коментар