четвер, 15 листопада 2018 р.

Тренінгові вправи на згуртованість колективу



Мета ігор на групову згуртованість – об’єднати учасників групи для спільного вирішення поставлених завдань, розвиток вміння висловлювати симпатію і повагу один до одного.
Такі ігри надзвичайно важливі, адже від того на скільки згуртована група залежить якість виконання завдань та рівень досягнення поставлених цілей всього тренінгу.
1. Зв’язування групи. Група стоїть у колоні по одному, в лівій руці у кожного протягнутий уздовж групи тонкий канат. Учасникам дається завдання щільно скрутитися за годинниковою стрілкою в «рулет», після чого ведучий обв’язує групу кінцем, який залишився на рівні пояса. В такому стані групу просять переміщатися по приміщенню за траєкторією, що задається ведучим.
Іноді дається додаткове завдання: в процесі переміщення кожен з учасників говорить три цікаві факти про себе, а після завершення вправи інші учасники згадують ці факти. Ведучому слід уважно стежити за траєкторією руху групи, щоб уникнути зіткнення учасників з нерухомими предметами. Час виконання: 2-3 хвилини.
2. Повторення рухів. Учасники стають в коло, ведучий виходить за двері. З решти учасників вибирається один «законодавець моди», який буде придумувати і виконувати будь-які нескладні фізичні вправи, а всі решта – повторювати за ним. Кожні 10-15 секунд він змінює рухи, інші, помітивши це, теж починають копіювати нові руху. Коли «законодавець моди» обраний і почалося виконання вправи, ведучого звуть назад в приміщення, його завдання – шляхом спостереження встановити, за ким саме учасники повторюють рухи.
3. Атоми і молекули. Ведучий: « Уявіть, ви – самотні атоми. Починається хаотичний броунівський рух, при цьому можливі легкі зіткнення один з одним. Будьте обережні. За моєю командою ви повинні з’єднатися в молекули, число атомів в якій я назву».
Через деякий час після початку ведучий говорить цифру, наприклад, «п’ять». Учасники складають групи по п’ять осіб. Потім, інша кількість атомів в молекулах і т.д., але не більше 4-5 разів. Вкінці можна назвати молекулу, в якій атомів рівно стільки, скільки учасників в групі.
4. Скелелаз. Група вибудовується в одну щільну шеренгу, яка зображує «скелю» з нерівностями і «корчами» – виступаючими вперед руками і ногами. Кожен учасник послідовно проходить уздовж цієї «скелі». Гра проходить найцікавіше, якщо «скеля» розташовується на краю невеликого узвишшя (наприклад, на двох-трьох складених впритул гімнастичних лавках). В такому випадку, ведучому слід передбачити страховку учасників. Гру можна проводити і на рівній поверхні, тоді лінія, по якій стоїть шеренга, символізує обрив, і наступати за неї не можна.
5. Друкарська машинка. Учасникам загадується слово або фраза. Букви, що становлять текст, розподіляються між членами групи. Потім фраза повинна бути сказана якомога швидше, причому кожен називає свою букву, а в проміжках між словами всі плескають у долоні.
6. Відзеркалювання. Інструкція: Виконайте чотири нескладних завдання, точніше, зімітуйте їх виконання. Завдання такі:
пришиваємо ґудзик;
збираємося в дорогу;
печемо пиріг;
виступаємо в цирку.
Особливість цих завдань в тому, що кожне з них учасники будуть виконувати попарно, причому партнери встануть один проти одного, і один з них стане на час дзеркалом, тобто буде копіювати всі рухи свого партнера. Потім партнери поміняються ролями.
7. Подібність і відмінність. Ведучий: « Люди спілкуються, бо вони схожі або відмінні один від одного. Давайте знайдемо відмінності і схожість один з одним. Кожен з вас повинен вимовити фазу, звертаючись до сусіда справа: «Ми з тобою схожі, тим що … (називається будь – яка ознака «схожості»), але на відміну від тебе я … (називається будь – якої ознака «відмінності»). Наприклад: «Ми з тобою схожі, тим що любимо тварин, а особливо кішок, але на відміну від тебе я люблю їсти пломбір з солоним огірком».

понеділок, 2 липня 2018 р.

ТОП-30 найкращих мультфільмів усіх часів



                                   
                      

Будьмо чесними: мультики люблять переглядати не лише діти, але й дорослі. Тож якщо ви розмірковуєте, який же анімований фільм подивитися разом зі своїм малюком – рейтинг від глобального агрегатора Rotten Tomatoes може у цьому допомогти.

На його основі Business Insider склав список мультиків, які мають найвищі рейтинги критиків та глядачів.








понеділок, 5 лютого 2018 р.

День безпечнішого Інтернету






День безпечнішого Інтернету — 2018 відзначається у вівторок 6 лютого під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою»

День безпечнішого Інтернету (Safer Internet Day) відзначається другого дня (у вівторок), другого тижня, другого місяця (лютого) з 2004 року з метою популяризації більш безпечного і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів, особливо серед дітей і молодих людей в усьому світі.
Запроваджений цей день у 2004 за ініціативи європейських некомерційних організацій: Європейської комісії, European SchoolNet, Insafe (European Safer Internet Network — Європейська мережа безпечного Інтернету).
Компанія Insafe об’єднує 30 безпечних Інтернет-центрів онлайн у кожній з 27 країн Євросоюзу, а також в Ісландії, Норвегії тощої. .
Кожен Інтернет-центр складається з центру довіри, гарячої лінії та молодіжної групи. Гарячі лінії надають інформацію та поради дітям, підліткам, батькам і викладачам з тематики комп’ютерної безпеки. За телефоном гарячої лінії завжди можна повідомити про заборонений і нелегальний контент, зберігши при цьому конфіденційність.
День безпечнішого Інтернету має на меті об’єднання зусиль зацікавлених державних, громадських та приватних сторін для підвищення рівня знань про безпечне та відповідальне використання Інтернет-технологій, перш за все, серед дітей та молоді. В День безпечнішого Інтернету в багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.
Більш детальну інформацію можна прочитати за посиланням ТУТ


вівторок, 23 січня 2018 р.

Книги про фінансову грамотність батьків та дітей




Добірка книг про те, як говорити з дитиною про гроші, як навчити заробляти і розпоряджатися грошима.

 

Валерія Мельникова «Діти і гроші. Практичні поради батькам»

У книзі дані практичні поради батькам: як правильно сформувати у дітей ставлення до грошей; як, з одного боку, не розпестити дитину, а з іншого – не ущемити її в матеріальних запитах; як преміювати за успіхи у навчанні та інші дитячі досягнення; як контролювати дитячі витрати, не принижуючи особистості дитини.



 

Олена Красавіна «Діти і гроші. Виховуємо мільйонера»

Всі батьки бажають своїм дітям тільки найкращого. З народження ми намагаємося оточити дитину любов’ю, турботою, увагою. Хочемо, щоб вона виросла розумною, здоровою, сильною і благополучною людиною. Ми читаємо дитині книги, розвиваємо пам’ять і логічне мислення, долучаємо до світу музики і мистецтва … Але чи не забуваємо ми про те, що їй точно стане в нагоді в цьому житті? Про те, без чого дитина, в принципі, не зможе прожити? У нашому світі можна стати успішним без енциклопедичних знань, але неможливо – без елементарних знань про гроші!
 Коли починати давати кишенькові гроші?
 Як привчити дитину до економії?
 Чи дозволяти дітям підробляти?
 Чи платити за п’ятірки?
 Знайдіть відповіді на ці запитання в книзі і навчіть своїх дітей управляти грошима.


 


Бодо Шефер «Пес на ім’я Мані, або абетка грошей»

Автор книги – відомий в Європі фінансовий консультант, письменник і бізнесмен. Ця книга написана для дітей у вигляді казки про дружбу 12-річної дівчинки Кіри і пса на ім’я Мані, який чарівним способом  уміє говорити і знає все про гроші. Спілкуючись із псом, Кіра незабаром стає справжнім фінансовим експертом і допомагає іншим правильно розпоряджатися своїми грошима.


Джолайн Годфрі «Як навчити дитину поводитися з грошима»

Анотація до цієї книги обіцяє допомогти виробити в дитини в період від 5 до 18 років десять ключових навичок поводження з грошима, зробити її бережливою і навчити приймати відповідальні рішення, розпоряджаючись грошима.
 Ця книга не тільки про гроші. Вона більше схожа на помічника в питанні виховання дітей – грамотних, самостійних, здатних приймати обдумані рішення. Більше того, ця книга не просто про те, як дитині заробити гроші. Ця книга про те, як всі члени родини можуть допомогти один одному користуватися своїми ресурсами (матеріальними, інтелектуальними) з максимальною користю для себе і своїх близьких.
Сергій Біденко, Ірина Золотаревич «Хочу заробляти. Корисні поради для дітей  і підлітків +60 ідей заробітку»

Це перша в Україні книга для юних підприємців та їх батьків.
У ній ви знайдете добірку ідей для заробітків, історій успіху сучасних підлітків, основи фінансової грамотності та поради авторів щодо досягнення поставлених цілей.
У книзі – 60 абсолютно реальних, перевірених на практиці ідей для створення власного бізнесу або підказок, як влаштуватися на роботу в компанію. І все це – для підлітків!
Книга незвичайна тим, що, пропонуючи готові рецепти, залишає величезний простір для осмислення.
Роберт Т. Кійосаки і Шерон Л. Лектер «Багатий тато, бідний тато»

Ця книга не про те, як заробити гроші і стати багатим. Ця книга вчить розуміти природу грошей і грамотно управляти ними.
Якщо підліток почне вчитися цьому ще в юності, то з великою ймовірністю у дорослому житті у нього не виникатимуть фінансові проблеми, пов’язані з невмінням планувати свій бюджет і вести справи.






Ірина Озерова «Діти і гроші: все, що потрібно знати дитині, щоб реально заробити. 33 способи дитячого заробітку»

Автор написала книгу про фінансову грамотність для підлітків у формі своєрідної абетки. Читаючи глави від «А» до «Я» ви дізнаєтеся не тільки про те, що таке гроші, як їх заробляти і контролювати, але й познайомитеся з тими якостями характеру, без яких, на думку автора, неможливо стати справжнім успішним підприємцем.
Крім того, книга містить короткий опис 33 ідей заробітку для дітей, використовуючи які, підлітки можуть почати свою власну прибуткову справу.


Лілія Гольдберг «Діти і гроші: як навчити цінувати, економити і витрачати»

Ця книга знаходиться під однією обкладинкою з книгою Ірини Озеровою, описаною вище. Автор наситила книгу не тільки порадам про те, як навчити дитину грамотно розпоряджатися грошима, але і тематичними діалогами між батьками і дітьми. Крім того, в книзі є історії-ситуації, що демонструють ставлення різних людей до грошей. Ці історії досить життєві і повчальні.